Kommunestyret 2019-2023

Gratangen Senterparti, 7 medlemmer:

Ordfører Anita Karlsen
Morten Berg
Trond Andreassen
Yngvar Mikkelsen
Arild Myrvang
Terje Sørensen
Bjørn-Andor Hanssen

Vara:
Svein-Edgar Pedersen
Mona Johnsen (Permisjon ut 2022)
Rigmor Hansen
Ole Magnus Karlsen
Jann Inge Bakkeid

Gratangen Arbeiderparti, 3 medlemmer:

Sverre Nordmo
Liv-Kari Johansen
Roger Markussen

Vara:
Pål Wågen
Steinar Nygård
Arnold Paulsen
Silje Moen-Rasmussen
 

Gratangen Fellespolitiske Liste, 3 medlemmer:

Roy-Idar Sandberg
Svanaug Andersen
Jorid Sandal

Vara:
Terje Flaaten-Stokkan
Hennie Frantzen
Ann Karin Kvernmo
Snefrid Larsen

Tverrpolitisk Liste for Gratangen, 2 medlemmer:

Varaordfører Kjetil Fjellheim
Steen A. Linde

Vara:
Frank Willy Markussen
Inger-Lise Sand
Hanne K. Måsø
Lise Granberg

 

Formannskap 2019-2023

Gratangen Senterparti, 2 medlemmer:

Ordfører Anita Karlsen
Morten Berg

Vara:
Yngvar Mikkelsen
Trond Andreassen
Arild Myrvang
Bjørn Andor Hanssen

Gratangen Arbeiderparti, 1 medlem:

Sverre Nordmo

Vara:
Liv-Kari Johansen
Roger Markussen

Gratangen Fellespolitiske Liste, 1 medlem:

Roy-Idar Sandberg

Vara:
Jorid Sandal

Tverrpolitisk Liste for Gratangen, 1 medlem:

Varaordfører Kjetil Fjellheim

Vara:
Steen A. Linde

Hovedutvalg Helse og omsorg 2019-2023

Leder Yngvar Mikkelsen (GSP)
Nestleder Inger-Lise Sand (GFL) (permisjon ut 2022)

Hennie Frantsen (GFL)
Mona Johnsen (GSP)(permisjon ut 2022)
Roger Markussen (GAP)

Vara:
Martin Olsen (GFL)
Terje Sørensen (GSP)
Britt Unni Larsen (GSP)
Irmelin Stormo Fagerjord (GSP)
Frank Willy Markussen (TVG)
Lise Granberg (TVG)
Silje Moen-Rasmussen (GAP)

Hovedutvalget Oppvekst og kultur 2019-2023

Leder Arild Myrvang (GSP)
Nestleder Frank Willy Markussen (TVG)

Morten Berg (GAP)
Sverre Nordmo (GAP)
Jorid Sandal (GFL)

Vara:
Ole Magnus Karlsen (GSP)
Renate Johansen (GSP)
Else Marie Pedersen (GSP)
Malin Markussen (TVG)
Isak Flaaten-Stokkan (GFL)

Hovedutvalg Forvaltning og utvikling 2019-2023

Leder Trond Andreassen (GSP)
Nestleder Steen A. Linde (TVG)

Birgeitte Bjerkeli (GSP)
Arild Kristiansen (GFL)

Vara: 
Åsta Duveke Svendsen (GSP)
Arild Myrvang (GSP)
Terje Sørensen (GSP)
Henne K. Måsø (TVG)
Borgny E. Teibakk (TVG)
Ann Karin Kvernmo (GFL)

Kontrollutvalget 2019-2023

Leder Pål Wågen (GAP)

Steinar Nygård (GAP)
Svanaug Andersen (GFL)
Jorun Bertelsen 
Arnulf Andreassen (TVG)

Viltnemnda 2019-2023

Leder Svein-Edgar Pedersen
Nestleder Roger Markussen

Bjørn-Andor Hanssen
Ann KArin Kvernmo
Lena Tollefsen

Vara:
Dagulf Mikalsen
Steen a. Linde
Birgitte Bjerkeli
Jorid Sandal

Eldrerådet og rådet for funksjonshemmede 2019-2023

Leder Liv-Sissel Øvergård

Oddrun Nilsen
Olaug Gunnarsen
Borgny E. Teibakk